تاپ خبر۲۴: ایسوس به عنوان یکی از شرکت های پیشگام در زمینه فناوری اطلاعات و طراحی سیستم های سرور، از فناوری اختصاصی خود با نام Power Balancer در سرورها و مادربردهای مبتنی بر سرورهای ایسوس رونمایی کرد. این فناوری با پشتیبانی از نسل جدید پردازنده های نسل دوم Intel® Xeon® Scalable ( و شامل پردازنده […]

تاپ خبر۲۴: ایسوس به عنوان یکی از شرکت های پیشگام در زمینه فناوری اطلاعات و طراحی سیستم های سرور، از فناوری اختصاصی خود با نام Power Balancer در سرورها و مادربردهای مبتنی بر سرورهای ایسوس رونمایی کرد. این فناوری با پشتیبانی از نسل جدید پردازنده های نسل دوم Intel® Xeon® Scalable ( و شامل پردازنده های Cascade Lake-SP refresh) در سروهای RS720/720Q/700 E9، RS520/500 E9، ESC8000/4000 G4 و مادربردهای سرور سری Z11 در دسترس خواهد بود.

در نرم افزار های پیچیده، نظیر HPC، هوش مصنوعی و Edge Computing تنظیمات عملکرد و میزان مصرف یکی از چالش برانگیزترین مباحث است. با فناوری Power Balancer و نسل دوم پردازنده های سری Xeon® Scalable اینتل، سرورهای ایسوس توانسته اند به میزان حداکثر ۳۱ وات بر node را در عملکردهای محاسباتی سنگین ذخیره کرده و عملکرد را به طور یکنواخت و ثابت در بالاترین حالت ممکن نگه دارند.

فناوری Power Balancer ایسوس

مقوله سبز بودن (مصرف بهینه) و میزان مصرف همیشه دو مبحث پیچیده در صنعت سرور در سال های اخیر بوده است. به ویژه در حال حاضر که نیاز به پایگاه های داده برای پردازش های حجیم، نیاز به فضای بیشتر برای ذخیره سازی و ارتباط سریع، نیازمند سرورهای قدرتمند است. در سال ۲۰۱۹ ایسوس راهکار کنترل دمایی سرورها را با نام Thermal Radar 2.0 معرفی کرد که امکان پایش مداوم و در لحظه پارامترهای مربوط به مصرف و دما را در سرورها در دسترس قرار می داد، در کنار آن نیز نمودار های خمیده کنترل فن به صورت دینامیک امکان کاهش میزان مصرف فن ها را در سرورها مهیا ساخته بودند. با نسل دوم پردازنده های سری Xeon® Scalable اینتل، ایسوس این فناوری جدید را به منظور ادامه دهنده راه موفق فناوری قبلی برای بهبود عملکرد سرورهای خود در سرورهای خود نهادینه کرد.

این فناوری جدید به سرور امکان می دهد تا بر اساس میزان کار و فشار بر روی پردازده، بر اساس مانیتورینگ خودکار و بلادرنگ، مصرف کلی انرژی سرور را بهبود بخشیده تا سرورها بر اساس هزینه بر عملکرد بهینه شوند.

در لابراتورار تخصصی سرورهای ایسوس، مهندسان بخش R&D یک سرور ایسوس را در دوحالت فعال و غیرفعال این فناوری مورد سنجش قرار دادند که طی بررسی های انجام شده، در حالی که پردازنده در فشار کاری ۸۰ درصدی بود، نیاز به ۱۳۰ وات توان بیشتر نسبت به حالت فعال Power Balancer بود که این سرور توانست ۱۴ درصد مصرف را در راندمان یکسان بهبود بخشد.