سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

درگزارش وزارت صنایع از وضعیت تولید و فروش روغن موتور در کشور اعلام شد ؛

ایرانول امسال بیشترین رشد فروش روغن موتور را به خود اختصاص داد

ایرانول امسال بیشترین رشد فروش روغن موتور را به خود اختصاص داد

تاپ خبر۲۴ : سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گزارشی از وضعیت تولید، توزیع و قیمت روغن موتور در نه ماهه امسال را اعلام کرد .

به گزارش تاپ خبر۲۴ ، بر اساس گزارش سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، چهار شرکت تولیدکننده عمده روغن کشور ( بهران، ایرانول، پارس و سپاهان) ۲۷۴ هزار مترمکعب روغن موتور در ۹ ماهه امسال تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۷۰ هزار متر مکعب بوده اندکی افزایش داشته است.
سهم هر یک از ۴ شرکت برتر در رشد تولید روغن موتور در این مدت شرکت بهران ۸ درصد، ایرانول ۹ درصد، نفت پارس ۹- درصد و سپاهان ۱۱- درصد بوده است که ایرانول بیشترین رشد تولید روغن موتور را به خود اختصاص داده است .
براساس این گزارش، توزیع و فروش روغن موتور در این چهار شرکت طی ۹ ماهه امسال ۲۵۴ هزار متر مکعب بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته، در عین حال فروش ایرانول ۱۱ درصد، بهران ۱- درصد ، پارس ۷- درصد و سپاهان ۶- درصد در این مدت رشد مثبت و منفی داشته است.
شرکت نفت ایرانول تنها شرکتی است که در فروش روغن موتور در نه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد رشد داشته و سه شرکت دیگر ( بهران، پارس و سپاهان) با رشد منفی مواجه بوده اند .
گزارش سازمان حمایت حاکی است، متوسط قیمت بازار شرکت های بهران و ایرانول در ۹ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهشی نداشته ولی متوسط قیمت بازار دو شرکت دیگر با کاهش نرخ مواجه بوده است.
این گزارش می افزاید : لوبکات ماده اصلی و اولیه تولید روغن موتور علی رغم ثابت بودن قیمت فروش محصولات تولیدی چهار شرکت در ۹ ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۴۴ درصد افزایش قیمت مواجه بوده است.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۷ ب.ظ

دیدگاه