جمعه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

اگر سه میلیون وام ازدواج می خواهید، بخوانید/چه کسانی ۲ میلیون بیشتر می گیرند؟

اگر سه میلیون وام ازدواج می خواهید، بخوانید/چه کسانی ۲ میلیون بیشتر می گیرند؟

تاپ خبر۲۴:مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج وزارت ورزش و جوانان گفت: براساس آخرین اخبار بانک مرکزی، در حال حاضر، بانک‌های ملی و صادرات پرداخت وام های ازدواج را آغاز کرده‌اند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از خبر آنلاین ،مسعود امینی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج وزارت ورزش و جوانان می گوید براساس صحبتهای انجام شده با مسوولان بانک مرکزی قرار شده تا در هر سال که هرسال حداقل به ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر وام ازدواج پرداخت شود.
سال گذشته ۹۲۳ هزار و ۱۲۴ نفر وام ازدواج دریافت کرده‌اند اما در حال حاضر، ۸۳۷ هزار و ۵۶۶ تفر در لیست انتظار دریافت وام ازدواج هستند.
وی افزود: براساس اخبار رسیده به وزارت جوانان،۱۰ بانک کار پرداخت وام ازدواج را انجام می دهند که اعتبار ۸ بانک به اتمام رسیده است.
شرایط و دستورالعمل اخذ وام ازدواج به شرح زیر است:
۱- دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
۲- به هر یک از زوجـــین مــبلغ ۳۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد
تبصره ۱: تمامی شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آن‌ها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده، قادر به ثبت‌نام هستند و گواهی ازدواج آن‌ها که ممـهور به مـهر کنسولگری ایران در کشور مــذکور می‌باشد، به‌عـــنوان ســــند ازدواج تلقی می‌گردد.
تبصره ۲: اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رســــمی توسـط مــراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور مورد تأیید قرار گیرد، معادل عــقدنامه تلقی می‌شود و این متقاضیان نیز قادر به ثبت‌نام خواهند بود.
تبصره ۳: براساس بند “۲” از هزاروصدوسی‌ونهمین صورت‌جلسه مورخ ۱۹/۲/۱۳۹۱ شـــورای محترم پول و اعتبار درخصوص سقف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، تصمیمات زیر تصویب و مقرر شد از ابتدای سال ۱۳۹۱ اجرایی شود:
۱- افزایش مبلغ ۲۰ میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، برای دخترانی که مهریه آنان تا ۱۱۰ سکه بهار آزادی است.
۲- افزایش مبلغ ۲۰ میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، بــرای پسرانی که قبل از ۲۵سالگی ازدواج می‌کنند.
۳- افزایش مبلغ ۲۰ میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، برای هریک از دختران یا پسرانی که یک یا هردوی آن‌ها فاقد پدر هستند.
۴- افزایش مبلغ ۲۰ میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، برای هریک از دختران یا پسرانی که دانشجوی دانشگاه‌ها یا طلبه حوزه‌های علمیه و در حال تحصیل می‌باشند.
تبصره: هریک از دختر و پسر می‌توانند صرفاً از افزایش مبالغ تسهیلات ازدواج برای یک بند از بندهای فوق برخوردار شوند.
توجه: بانک‌های عامل درصورت وجود منابع قرض‌الحسنه، به اعطای سقف فردی افزایش‌یافته قرض‌الحسنه ازدواج (تا ۵۰ میلیون ریال) به متقاضی اقدام می‌کنند.
۳- دارا بودن کارت ملی (موقت یا دائم) و کد پستی محل سکونت متقاضی.
۴- تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج فقط یک بار به متقاضیان پرداخت می‌شود.
۵- متقاضیان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج فقط از تاریخ وقوع عقد تا پایان سال بعد فرصت استفاده از تسهیلات موصوف را دارند

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در سه شنبه, ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱:۴۸ ب.ظ

دیدگاه