تاپ خبر۲۴: تبلت های سری جدید ایسوس با نام ZenPad یک حس لوکس بودن را فراهم می آورد ایسوس در نمایشگاه کامپیوتکس امسال سری جدید تبلت های خود ، با نام ZenPad  را معرفی نمود. از بارز ترین ویژگی های این سری از تبلت های ایسوس می توان به فناوری های انحصاری جدید مانند Visual […]

تاپ خبر۲۴: تبلت های سری جدید ایسوس با نام ZenPad یک حس لوکس بودن را فراهم می آورد

ایسوس در نمایشگاه کامپیوتکس امسال سری جدید تبلت های خود ، با نام ZenPad  را معرفی نمود. از بارز ترین ویژگی های این سری از تبلت های ایسوس می توان به فناوری های انحصاری جدید مانند Visual Master، صدای DTS-HD  ،قابلیت تغییر قاب و رنگ توسط کاربر اشاره نمود.

در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۵ ایسوس یک دو جین از محصولات و فناوری ها جدید خود را معرفی نمود و از سری محصولات جدیدی که در این نمایشگاه معرفی شد و مورد توجه منتقدان قرار گرفت سری جدید تبلت های این شرکت با نام ZenPad بود. این سری از تبلت ها شامل مدل های ZenPad C7.0،ZenPad 7.0 ،ZendPad 8.0 و ZenPad 10 می شود و در سایز های ۷ اینچ،۸ اینچ و ۱۰ اینچ عرضه خواهد شد.

اما حال به مرور ویژگی ها این سری می پردازیم.

این سری از تبلت های ایسوس از صفحه نمایش با کیفیت و با زاویه دید گسترده بهره می برند. ایسوس اعلام نموده از پنل IPS در صفحه نمایش این سری از محصولات استفاده نموده است. یکی از نکات قابل توجه در مورد این مدل ها می توان به درصد بیشتر صفحه نمایش نسبت به کل ابعاد محصول اشاره نمود. به طور مثال ASUS ZenPad Z380 از ۷۶٫۵% صفحه نمایش بهره می برد و این در صورتی است که در محصولات مشابه این رقم به ۷۱٫۳% می رسد و این بدان معنی می باشد که چشم کاربر بیشتر درگیر صفحه نمایش خواهد بود. اما این تمام ماجرا نیست. ایسوس در زمینه صفحه نمایش این سری از تبلت های خود فناوری منحصر به فردی به نام  VisualMaster  معرفی نموده است. در واقع در دل VisualMaster دو فناوری دیگر با نام هایASUS Tru2Life و ASUS TruVivid قرار گرفته است.

وظیفه فناوری Tru2Life پردازش تک تک پیکسل ها قبل از نمایش و بهبود کیفیت آنها می باشد. به طوری که هر پیکسل قبل از نمایش بررسی شده و مواردی مانند وضوح و شفافیت بهبود میابد. این کار به صورت هوشمند انجام می شود  نتیجه آن خلق تصاویر بسیار با کیفیت و واقعی می باشد.

ASUS TruVivid شفافیت ،درخشانی و همچنین میزان تاخیر تاچ صفحه نمایش را بهبود می بخشد. این موضوع به واسطه ساخت صفحه نمایش با تکنولوژی جدید می باشد که در آن به جای ۶ لایه متداول صفحه نمایش فقط از ۲ لایه استفاده شده است. سری ZenPad اولین تبلت در دنیا می باشد که به فناوری DTS-HD مجهز می باشد. این موضوع به همراه فناوری ASUS SonicMasterکیفیت صدای بسیار عالی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

همانطور که پیشتر بدان اشاره شد این سری اولین تبلت در دنیا با قابلیت تغییر می باشد. بدین صورت که برای این سری کاور های مختلفی با کاربرد های گوناگون طراحی و عرضه شده است که کاربران می توانند جداگانه آن را تهیه نمایند. به طور مثال کسانیکه به دنبال عمر باتری بیشتر می باشند میتوانند کاور مخصوص این سری مجهز به باتری را تهیه نمایند و یا کسانیکه به دنبال صدای بهتر و فراگیر تر می باشند می توانند Audio Cover را انتخاب نمایند که مجهز به بلندگو ۵٫۱ با تکنولوژی DTS-HD می باشد.

.این سری از تبلت های ایسوس به پردازنده چهار هسته ای Intel Atom X3 از نوع ۶۴ بیت مجهز می باشند. لازم به ذکر است که این سری جدید به بزودی وارد بازار ایران خواهد شد.