تاپ خبر۲۴ : با حضور دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و مهندس پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی(ره)، ۱۰۱ هزار جفت کفش اهدایی این بانک به دانش آموزان مناطق محروم پنج استان کشور، به این کمیته تحویل شد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک ملت، دکتر بیگدلی در این مراسم با […]

تاپ خبر۲۴ : با حضور دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و مهندس پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی(ره)، ۱۰۱ هزار جفت کفش اهدایی این بانک به دانش آموزان مناطق محروم پنج استان کشور، به این کمیته تحویل شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک ملت، دکتر بیگدلی در این مراسم با اشاره به این نکته که دستگیری از محرومان و نیازمندان، فقط وظیفه کمیته امداد نیست، اظهار داشت: این کمیته هماهنگ کننده است و نقش مدیریت را بر عهده دارد و این وظیفه سازمان ها، نهادها و ارگان ها است که از طریق این سازمان، به محرومان و نیازمندان جامعه کمک کنند.

وی با اشاره به کمک های بانک ملت به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در دو حوزه، افزود: این حمایت ها در راستای انجام رسالت های اجتماعی بانک است که بی تردید خیر و برکت آن بدرقه راه کارکنان این بانک بزرگ خواهد بود.

مدیرعامل بانک ملت به تفاهمنامه این بانک با کمیته امداد امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: در قالب این تفاهمنامه، در سال ۹۵ حدود ۲۱۰۰ میلیارد ریال و در سال گذشته حدود ۴۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت پوشش کمیته پرداخت شده است که رشدی حدود دوبرابری را نسبت به سال ماقبل نشان می دهد.

به گفته وی، با تسهیلات قرض الحسنه بانک ملت، حدود ۱۱۰ هزار خانوار از تحت پوشش کمیته امداد خارج شده اند که این دستاورد، دستاورد ارزشمندی برای بانک ملت محسوب می شود و انگیزه این بانک را برای  افزایش مبلغ و همچنین تسریع و تسهیل در پرداخت این تسهیلات افزایش خواهد داد.

وی به سفارش ساخت ۱۰۱ هزار جفت کفش به شرکت های تولیدکننده داخلی برای اعطا به دانش آموزان مناطق محروم در ۵ استان کشور اشاره کرد و ادامه داد: برای این منظور مبلغ ۲۵ میلیارد ریال اعتبار، تخصیص یافته است که از طریق کمیته امداد به این دانش آموزان اهدا خواهد شد.

دکتر بیگدلی با اشاره به ورود بانک ملت به عرصه تامین مسکن برای مددجویان مناطق محروم، یادآور شد: در این راستا و در فاز نخست، تامین وجه ساخت ۱۵ واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته است.

وی آمادگی بانک ملت را برای حمایت از کمیته امداد در زمینه های مختلف در راستای فقرزدایی از مناطق محروم کشور اعلام کرد و این حمایت ها را خیر و برکتی برای این بانک خواند.

مهندس پرویز فتاح، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز با قدردانی از حمایت های بانک ملت از این کمیته در بخش های مختلف، اظهار داشت: خوشبختانه بانک ملت در زمینه مشارکت در کارهای خیر و حمایتی، جزو بانک های پیشتاز است و مهم ترین این اقدامات مربوط به اعطای تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت پوشش این کمیته است.

به گفته وی، بانک ملت در سال های گذشته حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان پرداخت کرده که بیشترین آنها مربوط به سال گذشته و حدود ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است.

فتاح تاکید کرد: امسال هم بانک ملت پرداخت ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت پوشش این کمیته را تقبل کرده است که با احتساب متوسط ۲۰ میلیون تومان، حدود ۱۳ هزار فقره وام را شامل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اعطای این تسهیلات، زندگی های زیادی را از فروپاشی نجات داده و خانواده های مددجو را به جایگاه اقتصادی و اجتماعی مناسبی رسانده است.

رییس کمیته امداد به جایگاه دوم بانک ملت در زمینه پرداخت این تسهیلات اشاره و اظهار امیدواری کرد که این بانک در آینده ای نزدیک، رتبه اول را در این زمینه کسب کند.

فتاح اهدای ۱۰۱ هزار جفت کفش از سوی بانک ملت به دانش آموزان نیازمند استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و لرستان را از دیگر اقدامات ارزنده این بانک دانست و گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی، این کفش ها به سفارش بانک ملت از سوی یک تولیدکننده ایرانی ساخته شده و دارای کیفیت مطلوبی است.

به گفته فتاح، دعای خیر هر دانش آموز نیازمندی که این کفش ها را دریافت کند بدرقه راه مدیران و کارکنان بانک ملت خواهد بود.

وی تاکید کرد: مدیران بانک ملت بر اساس اعتقاد خود این امور خیر را انجام می دهند و اقدامات انجام شده بر اساس دستور و توصیه نبوده است که اجر خیر آن نصیب این بانک بزرگ خواهد شد.

براساس این گزارش، اعضای هیات مدیره بانک ملت و مدیران ارشد این بانک نیز در این مراسم حضور داشتند.