تاپ خبر۲۴:محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری همزمان با ایام الله ۲۲ بهمن گفت: در بستر انقلاب اسلامی، جامعه متدین کشورمان با هنر آشتی کردند. محسن مومنی شریف در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری اظهار کرد: بزرگترین هنر حوزه هنری و به عبارتی بزرگترین کار هنر انقلاب اسلامی این بود که […]

تاپ خبر۲۴:محسن مومنی شریف، رییس حوزه هنری همزمان با ایام الله ۲۲ بهمن گفت: در بستر انقلاب اسلامی، جامعه متدین کشورمان با هنر آشتی کردند.

محسن مومنی شریف در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری اظهار کرد: بزرگترین هنر حوزه هنری و به عبارتی بزرگترین کار هنر انقلاب اسلامی این بود که جامعه متدین را با هنر آشتی داد، سبب شد مردم به ویژه جوانها به سمت هنر بیایند، اعتماد به نفس بگیرند و آثار خوبی را پدید آورند.

رییس حوزه هنری گفت: امروز ما به فیلم حضرت محمد (ص) افتخار میکنیم و این فیلم ساخته یکی از هنرجویان جوان روزهای گذشته حوزه هنری است که امروز به لطف خدا کارگردانی شده که در سطح استانداردهای بین المللی فیلم می سازد.
مکتب ادبی هنری جدیدی را ایجاد کرده ایم
وی با بیان این که در این سالها، مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرده ایم، گفت: نمیتوانم بگویم تا قله چقدر فاصله داریم ولی این را میدانم که به خوبی در حال طی کردن مسیر هستیم و مکتب ادبی هنری جدیدی را ایجاد کرده ایم.

مومنی شریف در حاشیه نمایشگاه عکسهای انقلاب در گالری شماره یک حوزه هنری گفت: این عکسها باعث می شود با خصیصه ها و ویژگیهای اصلی انقلابمان آشنا شویم. در شرایطی که عده ای تلاش می کنند واقعیتهای انقلاب ما را تحریف کنند، با این عکسها می توان نشان داد اولین ویژگی انقلاب اسلامی این است که مردمی بوده و کسی نمی تواند منکر آن شود.

وی همچنین ادامه داد: ویژگی دیگر انقلاب ما این است که مردم به خاطر اعتقاداتشان انقلاب کردند و نشأت گرفته از مفاهیم اسلامی، خواهان بازگشت به مضامین و روش اسلامی زندگی بودند و حکومت اسلامی را می خواستند. اینها مواردی است که در این عکسها و فیلمها می توان نشان داد و حقانیت انقلابمان را ثابت کرد