تاپ خبر۲۴: معاون مالی و اقتصادی بانک شهر با اشاره به نقش بانک شهر در حمایت از پروژه‌های عمرانی کلانشهرها، از پذیرش عاملیت اوراق مشارکت شهرداری های شهرهای مختلف از سوی این بانک خبر داد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، حمید شیروانی، معاون مالی و اقتصادی این بانک […]

تاپ خبر۲۴: معاون مالی و اقتصادی بانک شهر با اشاره به نقش بانک شهر در حمایت از پروژه‌های عمرانی کلانشهرها، از پذیرش عاملیت اوراق مشارکت شهرداری های شهرهای مختلف از سوی این بانک خبر داد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، حمید شیروانی، معاون مالی و اقتصادی این بانک با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه عمران و آبادی شهرها اظهار کرد: بانک شهر در راستای رسالت خویش از بدو تاسیس، تاکنون در راستای تامین مالی طرح های عمرانی شهرداری ها و شرکت های معتبر کشور از طریق استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی نسبت به پذیرش عاملیت اوراق مشارکت و ضمانت اوراق صکوک اجاره اقدام کرده است.
وی افزود: این بانک به واسطه نقش پررنگ و ماموریتی که در توسعه و آبادانی شهرها دارد، طی سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ بالاترین سهم را در پذیرش عاملیت اوراق مشارکت شهرداری های کشور در شبکه بانکی با سهم ۴/۷۵ و ۶۸ درصدی و در مجموع طی ۶ سال اخیر (از بدو تاسیس تاکنون) سهم ۸/۴۸ درصدی را در مجموع با رتبه اول بین بانک های کشور داشته و این رتبه در سال ۱۳۹۵ با برآورد پذیرش عاملیت حدود ۲۰,۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت و صکوک اجاره جدید، افزایش چشمگیری خواهد داشت.
معاون مالی و اقتصادی بانک شهر تصریح کرد: بانک شهر از سال ۱۳۸۹ تاکنون، نسبت به پذیرش عاملیت اوراق مشارکت ۲۴ طرح عمرانی برای ۱۶ شهرداری کشور به مبلغ ۴۰،۰۰۰ میلیارد ریال و پذیرش ضمانت اوراق صکوک (اجاره) دو شرکت معتبر کشور( هواپیمایی ماهان و مدیریت پروژه های نیروگاه ایران(مپنا)) به مبلغ ۲,۷۶۷ میلیارد ریال اقدام کرده است.
به گفته وی، در حال حاضر شهرداری مشهد در قالب ۵ طرح با انتشار مبلغ ۱۴,۹۸۵ میلیارد ریال اوراق مشارکت طرح های قطار شهری مشهد و احیای بافت های فرسوده دارای رتبه اول پذیرش عاملیت نزد بانک شهر بوده و پس از آن شهرداری تهران در قالب ۲ طرح با انتشار ۷,۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت خط ۶ قطار شهری تهران و شهرداری شیراز در قالب ۳ طرح با انتشار ۶,۳۰۰ اوراق مشارکت طرح های احیای بافت‌های فرسوده به ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار دارند.
شیروانی افزود: همچنین بانک شهر نسبت به پذیرش عاملیت اوراق مشارکت شهرداری های شهرهای دیگری از قبیل قم، تبریز، قزوین،کرج، اراک، تربت حیدریه، ماهشهر، دزفول، سقز، شهرکرد، کرمانشاه، سبزوار و کاشان نیز اقدام کرده است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: بانک شهر با توجه به نوع طرح تاکنون نسبت به پذیرش عاملیت ۲۳,۳۰۰ میلیارد ریال طرح های قطار شهری و ۱۵,۶۵۵ میلیارد ریال طرح های بافت فرسوده و ۱,۰۴۵ میلیارد ریال طرح های سودآور از کل مبلغ انتشار اوراق مشارکت ۴۰٫۰۰۰ میلیارد ریال اقدام کرده که این آمار نشان از تلاش و اهتمام ویژه بانک شهر در احیاء بافت شهری و خدمات حمل و نقل در راستای خدمت رسانی به مردم در اکثر نقاط کشور بوده است.