جمعه, ۲۸ دی ۱۳۹۷

امکان افزایش حقوق کارگران نانوایی در دوران بازنشستگی فراهم شد

امکان افزایش حقوق کارگران نانوایی در دوران بازنشستگی فراهم شد

تاپ خبر۲۴: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: نانوایان از جمله اقشاری هستند که با مصوبه مجلس شورای اسلامی از ٣٠ سال پیش با حمایت دولت از خدمات سازمان تأمین اجتماعی استفاده می کنند

و با افزایش دستمزد مقطوع مبنای کسر حق بیمه، امکان افزایش حقوق کارگران نانوایی در دوران بازنشستگی فراهم شده است.
امکان افزایش حقوق کارگران نانوایی در دوران بازنشستگی فراهم شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکترسیدتقی نوربخش در جلسه امضای تفاهم نامه با صنف نانوایان، اظهار داشت: به منظور ارتقاء خدمات سازمان تأمین اجتماعی و تسهیل دسترسی کارگران ٨٠ هزار واحد نانوایی در سراسر کشور، تفاهم نامه ای با این صنف محترم منعقد شده است تا دریافت لیست کارگران و همچنین بازرسی از کارگاههای نانوایی با همکاری اتحادیه های صنفی سراسر کشور انجام شود.

دکتر نوربخش از وجود برنامه ای اصولی برای گسترش همکاری ها با صنوف مختلف خبر داد و گفت: به همین منظور طی روزهای آینده تفاهم نامه ای با اتاق اصناف ایران خواهیم داشت اما با توجه به اینکه نانوایان محترم گروه بزرگی از جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و در ادوار گذشته نیز سابقه همکاری با این صنف برای دریافت لیست حق بیمه داشته ایم، برای انجام وظایف قانونی سازمان تأمین اجتماعی این تفاهم نامه امضاء می شود.

وی از تمرکز ارائه خدمات بیمه ای به نانوایان در ۴ شعبه تهران خبر داد و گفت: در شهرستان هایی که شعب متعدد تأمین اجتماعی وجود دارد نیز یک شعبه به صورت تخصصی به ارائه خدمات به صنف نانوایان خواهد پرداخت.

دکتر نوربخش بازنگری در دستمزد مقطوع کارگران صنف نانوا را از دیگر مفاد این تفاهم نامه عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه چندین سال از ابلاغ دستمزد مقطوع کارگران گذشته است، نیاز به بازنگری در این دستمزدها احساس می شود و یکی از خواسته های برحق کارگران عزیز تحت پوشش تأمین اجتماعی نیز بازنگری در این دستمزدها است و این کار در اسرع وقت انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه نانوایان از جمله اصناف تحت حمایت دولت در پرداخت حق بیمه هستند، گفت: در حال حاضر دولت برای هر واحد نانوایی که ۵ کارگر داشته باشد به طور متوسط بیش از یک میلیون تومان در ماه حق بیمه پرداخت می کند که نوعی یارانه برای این صنف محسوب می شود و پرداخت این یارانه با تفاهم نامه جدید نیز کماکان ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ایجاد کارگروه مشترک برای رسیدگی به مسائل دوجانبه و ارائه راهکارهای مناسب برای تبادل اطلاعات را یکی دیگر از موارد مورد اشاره در تفاهم نامه امضاء شده عنوان کرد و گفت: بدون تردید زمینه های همکاری زیادی بین سازمان تأمین اجتماعی و صنف نانوایان وجود دارد که با ایجاد این کارگروه دائمی کارها با جدیت دنبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی با فعالان صنوف مختلف تعامل نزدیکی دارد، گفت: نانوایان از جمله صنوف پرتلاش و زحمت کش کشور هستند که در تأمین ارزاق مردم نقش اساسی دارند و امیدواریم این تفاهم نامه منجر به ارتقاء خدمات تأمین اجتماعی به این عزیزان باشد.

محمدحسن زدا، معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: از سال گذشته تجمیع و تلخیص بخشنامه ها و دستورالعمل ها در سازمان تأمین اجتماعی در حال انجام است که این کار زمینه ساز ایجاد تحولات اساسی در خدمات سازمان به اقشار مختلف جامعه می شود.

وی با بیان اینکه صنف نانوایان از جمله بیمه شدگان تأمین اجتماعی هستند که خدمت رسانی به آنان برای این سازمان از اهمیت زیادی برخوردار است، افزود: امیدواریم با همکاری اتحادیه های صنفی که نمایندگان قانونی نانوایان هستند، بتوانیم زمینه هایی برای گسترش توسعه همکاری ها و تسهیل خدمت رسانی به کارگران عزیز نانوایی ها و کارفرمایان محترم این صنف ایجاد کنیم.

سیدجواد میرخانی، نماینده اتاق اصناف نیز در این جلسه گفت: تمام تلاش ما ایجاد زمینه مساعد برای ارائه خدمات به اصناف مختلف از جمله صنف شریف نانوایان است.

وی با بیان اینکه یکی از خواسته های صنوف بازنگری در دستمزدهای مقطوع مبنای کسر حق بیمه در سازمان تأمین اجتماعی است، افزود: این کار با همکاری سازمان تأمین اجتماعی در حال انجام است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد انجام این بازنگری باشیم.

قاسم زراعت کار، رئیس صنف نانوایان کشور نیز در این جلسه ضمن تشکر از دکتر نوربخش برای برگزاری جلسات متعدد و رسیدگی به خواسته های صنف نانوایان و توجه ویژه به این صنف، گفت: در ادوار گذشته و در سال ١٣٧٠ همکاری هایی بین سازمان تأمین اجتماعی و اتحادیه صنف نانوایان وجود داشته است و امروز با امضاء این تفاهم نامه امکان احیا و توسعه همکاری ها ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه در سراسر کشور حدود ٨٠ هزار واحد نانوایی مشغول به کار هستند، اظهار داشت: صنف نانوایان همواره همکاری بسیار خوبی با سازمان تأمین اجتماعی داشته اند و امیدواریم با این تفاهم نامه امکان توسعه همکاری ها و استفاده هرچه بیشتر نانوایان از خدمات تأمین اجتماعی فراهم شود.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در سه شنبه, ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲:۲۸ ب.ظ

دیدگاه