دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

در پایان کمیسیون مشترک دو کشور با حضور طیب نیا و میرکوشاروویچ انجام شد؛

امضای یادداشت تفاهم میان ایران و بوسنی و هرزگوین

امضای یادداشت تفاهم میان ایران و بوسنی و هرزگوین

تاپ خبر۲۴:در دیدار وزیر تجارت خارجی و روابط اقتصادی بوسنی و هرزگوین با وزیر اقتصاد کشورمان بر توسعه و گسترش روابط تجاری و اقتصادی دو کشور تاکید شد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از شادا ، در این دیدار علی طیب نیا اظهار داشت: امیدوارم برگزاری دومین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی، زمینه گسترش همکاری های دو کشور ایران و بوسنی و هرزگوین را فراهم کند.
وی گفت: ایران از اولین کشورهایی بود که استقلال بوسنی و هرزگوین را به رسمیت شناخت و در دوران جنگ همه تلاشها را برای برقراری صلح و کمکهای بشردوستانه انجام داد.
وزیر اقتصاد کشورمان تاکید کرد: با توجه به روابط سیاسی مثبت، شایسته است روابط و مناسبات اقتصادی را هم سطح روابط سیاسی، ارتقاء دهیم.
طیب نیا با اشاره به حضور هیات های متعدد از نقاط مختلف دنیا به ایران تصریح کرد: ایران برای روابط با کشور بوسنی اهمیت ویژه و ممتازی قائل است و دو کشور قابلیت ها و استعدادهای قابل توجهی برای توسعه حجم روابط تجاری دارند.
وی تاکید کرد: برگزاری منظم و مستمر اجلاس مشترک دو کشور می تواند به رفع موانع و گسترش همکاری های ایران و بوسنی و هرزگوین کمک کند.
وزیر اقتصاد کشورمان با اشاره به نقش مهم برقراری روابط کارگزاری و ایجاد شعب بانکهای دو کشور در جهت توسعه روابط گفت: همکاری های بانکی و بیمه ای شرط لازم برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری است.
در ادامه این دیدار میرکوشاروویچ، وزیر تجارت خارجی و روابط اقتصادی بوسنی و هرزگوین نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار گفت: در این سفر نمایندگان شرکتهای مختلف و اتاق بازرگانی بوسنی و هرزگوین مذاکرات خوبی با طرف های ایرانی داشتند.
وی تاکید کرد: دو کشور پتانسیل های بسیار خوبی برای همکاری و سرمایه گذاری دارند و می توانند ظرفیت های اقتصادی و تجاری را افزایش دهند.
میرکوشاروویچ افزود: بوسنی و هرزگوین در شرایط و موقعیت خوبی قرار دارد و امیدواریم در آینده نزدیک در خواست نامزدی عضویت در اتحادیه اروپا را بدهیم.
در ادامه وزرای دو کشور و هیات همراه در دومین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی شرکت کرده و به بررسی راهکارها و ظرفیت های سرمایه گذاری و توسعه روابط تجاری پرداختند.
بر اساس این گزارش یادداشت تفاهم دومین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی توسط وزرای دو کشور امضاء شد.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در دوشنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲:۰۱ ب.ظ

دیدگاه