تاپ خبر۲۴: وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و معاون نخست وزیر و وزیر دارایی اسلواکی دو موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و حمایت از سرمایه گذاری مشترک و یک یادداشت تفاهم تشکیل کارگروه مشترک سرمایه گذاری آژانس های تشویق سرمایه گذاری دو کشور را امضا کردند. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از […]

تاپ خبر۲۴: وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان و معاون نخست وزیر و وزیر دارایی اسلواکی دو موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و حمایت از سرمایه گذاری مشترک و یک یادداشت تفاهم تشکیل کارگروه مشترک سرمایه گذاری آژانس های تشویق سرمایه گذاری دو کشور را امضا کردند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از شادا، این موافقت نامه ها و یادداشت تفاهم در جریان دیدار علی طیب نیا و “پیتر کاژیمیر” معاون نخست وزیر و وزیر دارایی اسلواکی به امضا رسید.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان طی سخنانی در جریان این دیدار با اشاره به اینکه این موافقت نامه ها و یادداشت تفاهم در زمانی مناسب و بلافاصله پس از اجرایی شدن برجام با کشورهای پنج به علاوه یک به امضا می رسد, این امر را نشانه عزم و اراده جدی دو کشور برای توسعه روابط توصیف کرد.

وی با اشاره به قرار گرفتن ایران در موقعیت جغرافیایی مناسب در مسیر ارتباطی شرق، غرب و شمال و جنوب, توسعه همکاری های ایران و اسلواکی را موجب تسهیل در دسترسی این کشور به بازار بزرگی با بیش از ۴۰۰ میلیون نفر از کشورهای همسایه ایران و باز شدن دریچه ای به روی اقتصاد اسلواکی عنوان کرد.

طیب نیا، برخی دیگر از ویژگی های ممتاز ایران را شامل برخورداری از انرژی ارزان قیمت، نیروی انسانی تحصیل کرده و کارآمد، مهیا بودن زیرساخت های لازم برای توسعه صنعتی و قوانین مناسب و حمایتگر از سرمایه گذاری خارجی ذکر کرد.

این گزارش حاکی است، “پیتر کاژیمیر” وزیر دارایی جمهوری اسلواکی نیز طی سخنانی در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از اینکه به عنوان نخستین کشورهای اروپایی، پس از امضای برجام، امکان امضای تفاهم نامه با کشورمان پیدا کرده است، برای همکاری در سایر زمینه ها از جمله صنعت خودروسازی و حوزه انرژی اعلام آمادگی کرد.