تاپ خبر24: همراه اول، معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص توسعه زیست‌بوم نوآوری، بازار و افزایش عمق بومی‌سازی فناوری الکترونیک و میکروالکترونیک زیرساخت‌های مخابرات سیار توافقنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، روز دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۲، مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و محمدصادق خیاطیان، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور در ساختمان ستاره ونک تهران برای توسعه زیست‌بوم نوآوری، بازار و افزایش عمق بومی‌سازی فناوری الکترونیک و میکروالکترونیک زیرساخت‌های مخابرات سیار تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

«تسهیل و حمایت از ایجاد، توسعه زیست‌بوم نوآوری و افزایش عمق بومی سازی فناوری الکترونیک و میکروالکترونیک زیرساخت های حوزه های ارتباطات و فناوری اطلاعات»، «تجاری سازی، ایجاد یا توسعه بازار برای شرکت‌های دانش‌بنیان فعال حوزه» و «جذب سرمایه سازمان های توسعه ای» از بندهای مهم این تفاهمنامه است.

اخوان مدیرعامل همراه اول که به همراه جمعی از مدیران ارشد این اپراتور در این مراسم حضور داشت، با اشاره به اینکه اکنون حدود ۳۱ درصد درآمد همراه اول تحت عنوان تسهیم درآمد به خزانه کل کشور واریز می‌شود، گفت: پیشنهاد می کنم از این مبلغ بخشی در خدمت تقویت اکوسیستم داخلی حوزه هزینه شود.

زیرساخت همراه اول زیرساختی درجه یک در کشور و فرصتی برای شرکت‌ها

دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور، نیز در این نشست از توجه ویژه همراه اول به بومی‌سازی قدردانی کرد و بزرگترین سرمایه اپراتور اول کشور را مدیران و نیروهای باورمند به اقتصاد بومی و درون‌زا دانست و زیرساخت اپراتور اول کشور را زیرساختی درجه یک و ارزشمند در کشور و فرصتی ویژه برای شرکت‌ها و کسب‌وکارها خواند که می‌تواند با همراهی و همدلی صندوق نوآوری و شکوفایی، مورد استفاده بخش خصوصی قرار گیرد.

دهقانی، افزود: هیچ محدودیتی برای استفاده از منابع و تسهیلات در اختیار معاونت علمی وجود ندارد و می‌توان بخشی از درآمد همراه اول که به خزانه واریز می‌شود را به توسعه زیرساخت و محصولات بومی تخصیص داد.

وی همچنین با بیان اینکه تفاهمنامه‌های معاونت علمی، فناوری و دانش‌بنیان با سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در حکم توافق‌نامه و قرارداد است، بر ضرورت عملیاتی شدن هرچه ‌سریع‌تر مفاد این تفاهمنامه سه‌جانبه و ارائه گزارش‌های دوره‌ای از پیشرفت کار تاکید کرد تا بتوان خروجی‌های ملموس و قابل عرضه به مردم ارائه کرد.