تاپ خبر24: تفاهمنامه همکاری بین بانک ملی ایران و صندوق ضمانت صادرات با حضور دکتر ابوالفضل نجارزاده مدیر عامل بانک و سید امیر برهانی مدیر عامل این صندوق، امضاء شد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک ملی ایران، نجارزاده در مراسم امضای این تفاهمنامه که اعضای هیات عامل بانک نیز حضور داشتند، با اشاره به نقش این صندوق در حمایت از صادرکنندگان، گفت: بانک ملی ایران وظیفه خود می داند که از بخش تولید و به خصوص صادرکنندگان حمایت کند، بنابراین همکاری با صندوق ضمانت صادرات، گامی مهم در راستای تقویت بخش تولید است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به سابقه طولانی و حضور موثر بانک ملی ایران در همه اجزای اقتصاد، بیان کرد: این نقش می تواند بیش از گذشته تقویت شود و بانک ملی ایران قصد دارد در حوزه های به اصطلاح خاموشی که در سال های گذشته فعالیت نداشته است، حضور یابد.

نجارزاده با اشاره به حوزه های کاری صندوق ضمانت صادرات مانند خدمات بیمه نامه، ضمانتنامه و… تاکید کرد: بانک ملی ایران آمادگی دارد تا در همه این بخش ها، بسته ویژه و محصول ویژه خدمات به این صندوق ارائه دهد.

مدیرعامل بانک ملی ایران تاکید کرد: توسعه همکاری با بانک و این صندوق مستلزم کار کارشناسی مستمر برای شناخت هر چه بهتر زمینه های همکاری است.

وی با اشاره به شبکه گسترده بانک ملی ایران در کشورهای دیگر، افزود: با توجه به ظرفیت های صندوق ضمانت صادرات و بانک ملی ایران، این همکاری می تواند برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان، اطمینان آفرین باشد.

سید امیر برهانی نائینی، مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات نیز در مراسم امضای این تفاهمنامه همکاری گفت: بانک ملی ایران با توجه به ظرفیت عظیمی که دارد، همواره در بخش های مختلف اقتصاد کشور حضور فعال داشته است  و حضور این بانک در بخش های مختلف اقتصاد کشور، منشاء تحول بوده است.

وی با تشریح عملکرد صندوق ضمانت صادرات بیان کرد: افق همکاری صندوق با بانک ملی ایران می تواند بسیار وسیع باشد و بخش های مختلف را شامل شود که نیازمند پیگیری و کار کارشناسی مستمر است.

برهانی ادامه داد: یکی از مزیت های بانک ملی ایران، میربیزنس بانک در روسیه است که صندوق ضمانت صادرات تمایل دارد از این ظرفیت مهم برای ارائه خدمات به صادرکنندگان استفاده کند.