تاپ خبر۲۴: گزارش مالی فصل دوم ۲۰۲۰ ال‌جی الکترونیکس به شکل معنا داری تحت تاثیر شیوع جهانی بیماری کرونا قرار گرفته است. درآمد تلفیقی ۱۲.۸۳ تریلیون وون کره‌جنوبی (۱۰.۵۱ میلیارد دلار آمریکا)، ۱۷.۹ درصد کمتر از دوره مشابه سال ۲۰۱۹ بوده و سود عملیاتی هم با کاهش ۲۴.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، […]

تاپ خبر۲۴: گزارش مالی فصل دوم ۲۰۲۰ ال‌جی الکترونیکس به شکل معنا داری تحت تاثیر شیوع جهانی بیماری کرونا قرار گرفته است.

درآمد تلفیقی ۱۲.۸۳ تریلیون وون کره‌جنوبی (۱۰.۵۱ میلیارد دلار آمریکا)، ۱۷.۹ درصد کمتر از دوره مشابه سال ۲۰۱۹ بوده و سود عملیاتی هم با کاهش ۲۴.۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۴۹۵.۴ میلیارد وون کره‌جنوبی (۴۰۵.۶۵ میلیون دلار آمریکا) رسیده است. شرکت برای تاب‌آوری در برابر طوفان بحران‌های سلامت عمومی و اقتصادی جهانی، اقدام به بازنگری در ساختار هزینه‌ها و زنجیره تامین خود نموده است.

شرکت راهکارهای تهویه مطبوع و لوازم خانگی ال‌جی هم در فصل دوم درآمد ۵.۱۶ تریلیون وون کره‌جنوبی (۴.۲۲ میلیارد دلار آمریکا) را ثبت کرده که ۱۵.۵ درصد از فصل دوم سال ۲۰۱۹ کمتر بوده و به نسبت از اپیدمی جهان‌شمول فعلی آسیب کمتری دیده است. درآمد عملیاتی این شرکت هم ۶۲۸ میلیارد وون کره‌جنوبی (۵۱۴.۲۳ میلیون دلار آمریکا) اعلام شده که کاهش سالانه ۱۲.۵ درصدی را نشان می‌دهد. البته حاشیه سود عملیاتی این شرکت در این بازه ۱۲.۲ درصد بوده که بیشترین مقدار در تاریخ گزارش‌های مالی فصل دوم شرکت LG H&A است. اگرچه با نگاهی به آینده باید گفت که با افزایش علاقه و توجه مصرف‌کنندگان به زندگی سالم‌تر، رشد شرکت LG H&A هم سرعت بیشتری خواهد یافت.

درآمدها و سودآوری فصل دوم شرکت سرگرمی خانگی ال‌جی هم تحت تاثیر اقدامات بهداشتی سخت‌گیرانه، همچون تعطیلی فروشگاه‌ها قرار گرفته است. فروش ۲.۲۶ تریلیون وون کره جنوبی (۱.۸۵ میلیارد دلار آمریکا) نشان دهنده کاهش ۲۴.۴ درصدی نسبت به فصل دوم ۲۰۱۹ است و درآمد عملیاتی ۱۱۲.۸ میلیارد وون کره‌جنوبی (۹۲.۳۷ میلیون دلار آمریکا) هم حاکی از کاهش ۲۵.۹ درصدی درآمدها طی این فصل مالی است. باید افزود در ادامه برنامه‌های کاهش هزینه مواد اولیه، شرکت سرگرمی خانگی ال‌جی به شکل سخت‌گیرانه‌ای سرمایه‌گذاری در بخش بازاریابی را کاهش داده، سهم تلویزیون‌های رده بالا را در سبد محصولاتش افزایش داده و به دنبال توسعه فروش آنلاین و بهینه‌سازی بهره‌وری بوده و سعی دارد تا میزان سودآوری شرکت را در حد سال گذشته نگه دارد.

شرکت ارتباطات موبایل ال‌جی هم میزان فروش فصل دوم خود را ۱.۳۱ تریلیون وون کره‌جنوبی (۱.۰۷ میلیارد دلار آمریکا) گزارش نموده که نسبت به فصل اول سال جاری نشان دهنده رشد ۳۱.۱ درصدی است. بخشی از این رشد چشمگیر نتیجه بازگشایی بازارها پس از محدودیت‌های ابتدایی شیوع کرونا است. ضرر عملیاتی هم ۲۰۶.۵ میلیارد وون کره‌جنوبی (۱۶۹.۱۰ میلیون دلار آمریکا)‌ گزارش شده که به لطف بهبود بازده فعالیت‌های بازاریابی و کنترل گسترده‌تر قیمت، نسبت به فصل دوم ۲۰۱۹ و فصل اول ۲۰۲۰ میزان زیان کمتر شده است. در فصل سوم با گسترش عرضه جهانی LG VELVET و همچنین ارائه مدل‌های خوش‌قیمت‌تر، انتظار می‌رود شاهد جهش قابل توجهی در سوآوری و میزان فروش تلفن‌های همراه با برند ال جی باشیم.

شرکت راه‌کارهای قطعات اتومبیل ال‌جی هم درآمد فصلی ۹۱۲.۲ میلیارد وون کره‌جنوبی (۷۴۶.۹۵ دلار آمریکا) را ثبت نموده که ۴۰ درصد نسبت به فصل مشابه سال گذشته کاهش داشته است. همچنین میزان ضرر عملیاتی این شرکت به ۲۰۲.۵ میلیارد وون کره‌جنوبی (۱۶۵.۸۲ میلیون دلار آمریکا)‌ رسیده که یکی از دلایل اصلی آن کاهش تولید صنعت اتومبیل سازی به دلیل شیوع جهانی کرونا بوده است. با آغاز به کار دوباره کارخانجات مهم اتومبیل‌سازی انتظار می‌رود درخواست برای قطعات اتومبیل‌ها دوباره افزایش یابد.

شرکت راه‌کارهای تجاری ال‌جی نیز فروش ۱.۳۱ تریلیون وون کره‌جنوبی (۱.۰۷ میلیارد دلار آمریکا) را در سه ماهه دوم ثبت کرده که ۱۲.۶ درصد کمتر از دوره مشابه سال گذشته بوده است. در این میان درآمد عملیاتی هم به ۹۸.۳۰ میلیارد وون کره‌جنوبی (۸۰.۴۹ دلار آمریکا) کاهش یافته است. برای رویارویی با چالش‌های پیش رو واحد کسب‌وکارهای B2B ال‌جی بر خلق فرصت‌های تجاری در حوزه‌های بکر در حال رشد، همچون توسعه فروش محصولات رده بالای دیجیتال ساینیج، تقویت رقابت‌پذیری ماژول‌های انرژی خورشیدی و کسب سهم بیشتر از ارتباطات راه دور در بازارهای آموزش مجازی تمرکز نموده است.

درباره نرخ تبادل ارز فصل دوم ۲۰۲۰
گزارشهای مالی رسیدگی نشده فصلی ال‌جی الکترونیکس بر اساس استانداردهای بین‌المللی گزارشات مالی یا IFRS تنظیم شده و بازه زمانی تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ را در بر می‌گیرد. برای تبدیل ارقام به دلار آمریکا، طی این بازه زمانی میزان برابری وون کره جنوبی در مقابل دلار آمریکا به طور میانگین ۱۲۲۱.۲۴ وون به ازای هر دلار برآورد شده است.