تاپ خبر۲۴:ال‌جی در نظر دارد تجارت لوازم یدکی خود را با سازندگان جهانی اتومبیل در زمینه سیستم‌های پیشرفته رانندگی خودکار (ADAS) گسترش دهد. سئول، ۲۶ دسامبر ۲۰۱۴- شرکت ال‌جی الکترونیکس (ال‌جی) و مرسدس بنز به همراه یکدیگر طراحی نسل بعدی سیستم‌های دوربینی برای رانندگی خودکار را آغاز کرده‌اند. این سیستم‌ها به راننده این امکان را […]

تاپ خبر۲۴:ال‌جی در نظر دارد تجارت لوازم یدکی خود را با سازندگان جهانی اتومبیل در زمینه سیستم‌های پیشرفته رانندگی خودکار (ADAS) گسترش دهد.
سئول، ۲۶ دسامبر ۲۰۱۴- شرکت ال‌جی الکترونیکس (ال‌جی) و مرسدس بنز به همراه یکدیگر طراحی نسل بعدی سیستم‌های دوربینی برای رانندگی خودکار را آغاز کرده‌اند. این سیستم‌ها به راننده این امکان را می‌دهد برخی از وظایف رانندگی را به خودروی هوشمند محول کند. این همکاری به منظور طراحی و ساخت سیستم‌های دوربینی برای درک محیط اطراف خودرو است به نحوی که این سیستم‌ها همانند بینایی خود راننده کارامد باشند. به عنوان بخشی از این همکاری، مرسدس بنز مجوز قسمتی از تکنولوژی بینایی شش بُعدی خود را به ال‌جی داده است.
این پروژه دوجانبه ال‌جی را قادر خواهد ساخت تا تجربیات گسترده و قابلیت تحقیق و توسعه (R&D) خود را در زمینه سیستم‌های دوربینی، الگوریتم‌های بینایی کامپیوتری و فناوری‌های الکترونیکی بکار گیرد تا تکنولوژی‌های فعلی سیستم‌های پیشرفته رانندگی خودکار را به سطحی بالاتر ارتقاء دهد. به علاوه، به منظور ارائه بهترین فناوری‌ها و بالاترین کارایی، ال‌جی در حال انتقال فناوری خود از زمینه‌هایی نظیر لوازم خانگی و گوشی تلفن همراه به لوازم یدکی خودروهای خودکار است.
در حال حاضر فناوری سیستم‌های پیشرفته رانندگی خودکار (ADAS) شرکت ال‌جی شامل تکنولوژی‌های زیر است:
• سیستم‌های استریو و تک دوربین تصویر مقابل برای ترمز اضراری خودکار (AEB)، دنبال‌کننده خط جاده (LKA)، تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی (TSR)، تشخیص نوربالای خودروی روبرو (HBA) و سیستم محافظت عابرین و دوچرخه سواران.
• «سیستم‌های نظارت وضعیت راننده» برای تشخیص حالات بیومتریک، نظارت و تحلیل میزان توجه راننده و تشخیص سطح خواب‌آلودگی راننده از روی وضعیت چشم‌ها با دقت بالا.
• «سیستم‌های نظارت نمای اطراف» برای کمک به قدرت مانور راننده با نمایش اطراف خودرو و تشخیص موانع.
وو-جانگ لی، مدیر و نائب رئیس شرکت لوازم یدکی ال‌جی، معتقد است: ” مرسدس بنز شریکی ایده‌آل برای ال‌جی است زیرا هر دو شرکت در اینکه فناوری سیستم‌های پیشرفته رانندگی خودکار می‌تواند زندگی و سلامتی همه مشتریان را بهبود بخشد دیدگاهی مشترک دارند. به دلیل اینکه اتومبیل‌ها در حال یک دگردیسی از وسایلی مکانیکی به سیستم‌هایی الکترونیکی هستند، ال‌جی با به کارگرفتن تجربیاتش در جایگاهی منحصر به فرد در رونق صنعت خودروهای خودکار قرار خواهد گرفت.”
شرکت لوازم یدکی ال‌جی از زمان تأسیس در جولای ۲۰۱۳، به تولید لوازم یدکی اتوماتیک دوستدار طبیعت متعهد بوده است. همچنین محصولات این شرکت بر اساس فناوری‌های الکترونیکی خلاقانه و بی‌نظیر بوده است.