تاپ خبر۲۴: رابط کاربری موبایل هوشمندتر، کاربرپسندتر و ساده‌تر قادر به درک کاربران می‌باشد شرکت ال‌جی الکترونیکس (LG) امروز اعلام کرد که جدیدترین رابط کاربری موبایلش، LG UX 4.0، همراه با LG G4 که اواخر ماه آوریل عرضه می‌شود ارائه خواهد شد. این رابط کاربری به‌روز شده ساده‌تر و کاربرپسندتر است و پاسخگوی بهتری برای […]

تاپ خبر۲۴: رابط کاربری موبایل هوشمندتر، کاربرپسندتر و ساده‌تر قادر به درک کاربران می‌باشد
شرکت ال‌جی الکترونیکس (LG) امروز اعلام کرد که جدیدترین رابط کاربری موبایلش، LG UX 4.0، همراه با LG G4 که اواخر ماه آوریل عرضه می‌شود ارائه خواهد شد. این رابط کاربری به‌روز شده ساده‌تر و کاربرپسندتر است و پاسخگوی بهتری برای نیازهای کاربران خواهد بود.
از وقتی که Quick Memo و QSlide در سال ۲۰۱۲ بر روی Optimus G عرضه شدند، شرکت ال‌جی هر ساله پیشرفتی برجسته در UX همراه با هر گوشی تلفن همراه پرچمدار سری G ارائه کرده است:
نسخه ویژگی‌های اصلی مزایای کاربری
UX 1.0 Quick Memo, QSlide مدیریت کارامد
UX 2.0 KnockON, KnockCodeTM راحتی بیشتر
UX 3.0 Gesture Shot, Touch & Shoot استفاده ساده‌تر و آسانتر
UX 4.0 Camera Manual Mode, Smart Notice رابط کاربری شخصی‌سازی شده

از گذشته تا کنون، بروزرسانی UX عمدتاً بر روی راحتتر کردن استفاده کاربران متمرکز بوده است. در نسخه جدید LG UX 4.0 به منظور کسب بیشترین لذت از ابزارهای ال‌جی، تمرکزها به سوی بهینه شدن و کاربرپسند بودن برای همه و در هر سطحی سوق داده شده است.
استفاده ساده‌تر و کاربرپسندتر
اول از همه، شرکت ال‌جی با ساده‌سازی طراحی رابط کاربری و ساده‌تر کردن قابلیت‌ها توسط حذف بسیاری از مراحل اضافی پیکربندی تجربه کاربری بهتری را فراهم آورده است. برای مثال قابلیت Quick Shot ویژگی جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد حتی در زمانی که نمایشگر خاموش است با دو بار لمس کلید پشتی تلفن عکس بگیرند. همچنین، قابلیت Smart Bulletin برای راحتی بیشتر به صورت خودکار اطلاعات مهم را از اپلیکیشن‌های چندگانه بر روی یک صفحه واحد جمع‌آوری می کند.
محدوده گسترده‌تر انتخاب‌های ویژه
UX 4.0 به کاربران محدوده گسترده‌تری از انتخاب بر اساس علایق شخصیشان می‌دهد. دوربین جدید برای برآورده کردن نیازهای همه عکاسان، از مبتدی گرفته تا حرفه‌ای، سه مُد کاربری ساده، پایه و دستی را ارائه می‌کند. مُد دستی ماژول‌ها و آپشن‌های زیادی برای کنترل خلاقانه عرضه می‌کند که حتی عکاسان حرفه‌ای را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
تقویم بهبود داده شده کاربر را قادر می‌سازد که رویدادها انتخاب و سازمان‌دهی کند تا بر روی شبکه‌های اجتماعی قرار گیرند. این تقویم جدید با بهره‌گیری از لمس و حرکت ساده کمک می‌کند که شما کمتر تایپ کنید.
UX باهوشتر که شما را درک می‌کند
Smart Notice پیشرفته بر روی LG UX 4.0 آگاه‌سازی شخصی‌سازی شده‌ای را برای وضعیت آب و هوا، سفر و غیره را با تحلیل کارهای روزمره و برنامه سفر و همچنین ترکیب این اطلاعات با رفتار روزمره کاربر ارائه می‌کند. کاربری که علاقه‌مند به بازی بسکتبال است ممکن است پیامی بدین مضمون دریافت کند: “هوا امروز آفتابی خواهد بود، هوا برای بیرون رفتن و بسکتبال بازی کردن عالی است.”
مثال دیگر قابلیت بهتر شخصی‌سازی LG UX 4.0 در Gallery دیده می‌شود که می‌تواند آلبوم‌هایی مطابق با رویدادها به تفکیک زمان و مکان عکس‌های گرفته شده پدید آورد. این شخصی‌سازی هوشمندانه با Ringtone ID که به صورت خودکار زنگ تماس منحصر به فردی را به هر کاربر اختصاص می‌دهد فراتر هم رفته است.
جونو چو، رئیس و مدیر اجرائی شرکت ارتباطات سیار ال‌جی الکترونیکس، می‌گوید: “LG UX 4.0 روش‌هایی ساده‌تر، سریع‌تر و کاربرپسندتر برای استفاده از G4 با ویژگی‌هایی جدید و بهبود یافته که به طور هوشمندانه با هر کاربر تطبیق یافته است را ارائه کرده است. ما بر آنیم تا مشتریانمان را بهتر بفهمیم بنابراین برای زندگی بهتر در راستای دیدگاه انسان محورمان نوآوری‌ها را ادامه خواهیم داد.”