معاون اعتبارات بانک شهر با تاکید بر اهمیت توجه به نوسازی بافت‌های فرسوده، اقدامات صورت گرفته در حوزه ارائه تسهیلات و همچنین انتشار اوراق مشارکت به این منظور، در چند سال گذشته را تشریح کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط‌عمومی بانک شهر، مرتضی خامی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی […]

معاون اعتبارات بانک شهر با تاکید بر اهمیت توجه به نوسازی بافت‌های فرسوده، اقدامات صورت گرفته در حوزه ارائه تسهیلات و همچنین انتشار اوراق مشارکت به این منظور، در چند سال گذشته را تشریح کرد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط‌عمومی بانک شهر، مرتضی خامی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی بانک شهر در حوزه ارائه تسهیلات در خصوص نوسازی و بهسازی ساختمان‌های فرسوده شهری اظهار کرد: این بانک به عنوان بانک پیشرو در ارائه خدمات شهری تا کنون تسهیلات ویژه‌ای را به منظور بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری در سطح کشور ارائه داده است‌.
خامی افزود‌: این اقدامات از طریق اعطای تسهیلات و یا انتشار اوراق مشارکت تخصیص داده است.
وی خاطرنشان کرد: در تهران تعداد ۱۰۱۹واحد مسکونی تا انتهای سال۹۳ و در آذربایجان شرقی، قریب بر ۸۷۰واحد مسکونی از این طریق بازسازی شده‌اند.
این مدیر بانک شهر در ادامه تصریح کرد: همچنین بانک شهر آمادگی لازم جهت ارائه خدمات متنوع در قالب طرح‌های مشارکتی در احیای بافت فرسوده را دارد.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده افزود: به همین منظور و در خصوص اعطای تسهیلات ساخت و ودیعه مسکن برای احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، بانک شهر علاوه بر اعطای این تسهیلات، در چند سال گذشته اقدام به انتشار اوراق مشارکت جهت احیاء و بازسازی بافت‌های فرسوده در شهرهایی از جمله قزوین، تبریز، تربت حیدریه، مشهد، کاشان، دزفول و اراک کرده است.