پنج شنبه, ۰۱ فروردین ۱۳۹۸

مدير عامل بانک مهر اقتصاد در بازديد از روزنامه جوان:

اقتصاد مقاومتی یک رویکرد فراتوافق با ۱+۵ است

اقتصاد مقاومتی یک رویکرد فراتوافق با ۱+۵ است

تاپ خبر۲۴:مدیر عامل بانک مهر اقتصاد در بازدید از روزنامه جوان گفت: اقتصاد مقاومتی رویکردی است که منوط به تحریم ها نیست و اتفاقا بعد از توافق و برداشتن تحریم ها، ‌فرصت های بیشتری برای اجرای بهتر آن ایجاد می شود مشروط به اینکه برای آن برنامه ریزی شود .
دکتر غلامحسن تقی نتاج با حضور در محل روزنامه افزود: اقتصاد مقاومتی ‌همان طور که در مقدمه سیاست های کلی آمده به نوعی برگرفته از الگوی الهام بخش نظام اقتصاد اسلامی است و به عنوان یک رویکرد باید بر همه اقدامات فردی، سازمانی و حاکمیتی کشور حاکم باشد.

وی ادامه داد:تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی باید در سه سطح ملی، سازمانی وفردی پیگیری شود و در بانک مهر اقتصاد در دو بخش سازمانی و فردی در دستور کار قرار گرفته است.

وی نخستین وظیفه بانک ها را در تحقق اقتصاد مقاومتی،‌کمک به تولید ملی دانست و گفت: ‌تسهیلاتی که بانک ها به بخش تولید تخصیص میدهند باید منجر به تولید کالای داخلی شود و حتی اگر امکانش وجود دارد با یک یا دو درصد کمتر به این بخش ها تسهیلات اعطا شود و ما سعی کردیم سال گذشته این کار را بکنیم .

دکتر نتاج ادامه داد: یکی دیگر از پروژه هایی که ما با هماهنگی سازمان بسیج سازندگی دنبال کردیم تخصیص اعتبار و تسهیلات با درصدهای مناسب برای طرح های موسوم به طرح های اقتصاد مقاومتی بود که عمده این طرح ها در بخش های کشاورزی و به ویژه در روستا ها بود .

وی تاکید کرد:‌ اعطای این تسهیلات هم کمک به اقتصاد خانوار و هم کمک به تولید کالاهای اساسی بود که مورد تاکید در یکی دیگر ازبندهای سند اقتصاد مقاومتی است .

کارت اعتباری کالای ایرانی

وی یکی دیگر از فعالیت های این بانک را اعطای کارت اعتباری کالای ایرانی عنوان کرد و گفت: با این اقدام که با همکاری تولیدکنندگان داخلی دنبال می شود هم به نوعی کمک به تولید کنندگان داخلی است و هم کمک به ترویج مصرف کالاهای داخلی.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار جوان که این طرح همان موضوع مد نظر وزارت صنعت نیست،‌گفت: این طرح در بانک مهر اقتصاد بیش از سه سال است که در حال انجام بوده و نرخ سود تسهیلات آن نیز پایین تر از نرخ های سود مبادله ای و حدود ۱۶ درصد است .

وی درباره دوران پس از تحریم در چارچوب اقتصاد مقاومتی گفت: ‌اگر کسی فکر کند که رفع تحریم ها و توافق با ۱+۵ یک نقطه طلایی و یا یک تحول کلیدی حتمی در اقتصاد است، دچار خطای بزرگ راهبردی شده است زیرا هم اکنون ما شرایط سخت را پشت سر گذاشته ایم و نباید فرصت ها را از دست بدهیم اگر توافق صورت گیرد یک فرصت خواهد بود مشروط به این که بتوانیم از فرصت استفاده کنیم.

مدیر عامل بانک مهر اقتصاد گفت: به نظر می رسد که شرایط فعلی هم می تواند شرایطی مانند شرایط بعد از تحریم باشد و ما باید از فرصت های موجود استفاده کنیم و از هم اکنون به فکر تولید صادرات محور باشیم .

وی گفت: من در سطح ملی و حاکمیتی ورود نمی کنم اما در سطح سازمانی و فردی پیشنهاد می کنم که برای تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی کنیم و فرصت ها را از دست ندهیم .

آخرین وضعیت سهام بانک

وی درباره آخرین وضعیت عرضه سهام بانک در فرابورس گفت: سهام این بانک با نماد « ومهر» در حال فروش است که پیش بینی ما برای آینده این سهام بسیار خوب است .
وی علت این چشم انداز مثبت را پشتوانه واقعی و منطقی بانک با ۸۰۰ شعبه در سراسر کشور، ۶ هزار همکار متخصص و امین و توانمند، ‌بیش از ۱۲٫۵ میلیون مشتری، پرداخت سالیانه ۷۰۰ هزار فقره تسهیلات به ارزش ‌۱۶۰ هزار میلیارد ریال و سرمایه مناسب این بانک دانست و افزود: همچنین این بانک به لحاظ اجرای مر قانون عملیات بانکی بدون ربا جزء کم نظیرهای سیستم بانکی است.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در شنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۶ ق.ظ

دیدگاه