تاپ خبر۲۴: رئیس روابط عمومی بانک مسکن از افتتاح ۹۱ هزار و ۳۴۰ فقره حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در بازه زمانی یک سال و چهار ماه از زمان تاسیس این صندوق خبرداد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک مسکن، مسعود ایزدی با تشریح آمار افتتاح حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم گفت: […]

تاپ خبر۲۴: رئیس روابط عمومی بانک مسکن از افتتاح ۹۱ هزار و ۳۴۰ فقره حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در بازه زمانی یک سال و چهار ماه از زمان تاسیس این صندوق خبرداد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از روابط عمومی بانک مسکن، مسعود ایزدی با تشریح آمار افتتاح حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم گفت: از ابتدای تاسیس این صندوق از خرداد سال گذشته تا ۱۷ مهر امسال ۹۱ هزار و ۳۴۰ فقره حساب توسط متقاضیان در شعب بانک مسکن سراسر کشور افتتاح شده است.
وی افزود: مانده حساب‌های افتتاحی صندوق پس انداز یکم تا ۱۷ مهر به تفکیک در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۴۷ هزار و ۲۷۸ فقره، در تهران۲۴ هزار و ۴۴۹ فقره و در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر نیز ۱۹ هزار و ۶۱۳ فقره است.
ایزدی با ابراز خرسندی از میزان استقبال مردم از صندوق پس انداز مسکن یکم گفت:بانک مسکن ارزان ترین تسهیلات بخش مسکن را به متقاضیان از محل صندوق پس انداز مسکن یکم پرداخت می کند
رییس روابط عمومی بانک مسکن با اشاره به اینکه نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم در ابتدای تاسیس در خردادماه سال گذشته ۱۴ درصد بود، ادامه داد: هر چند این نرخ یکی از پایین‌ترین نرخ های سود در نظام بانکی تلقی می‌شد اما بانک مسکن با توجه به هدف تقویت رژیم پس‌انداز همواره در جهت کاهش نرخ سود تلاش کرد تا اینکه این نرخ طی سه مرحله در اسفند سال ۹۴به ۱۳ درصد، تیرماه سال جاری به ۱۱ درصد و از شهریورماه نیز به ۹٫۵ درصد ( بافت فرسوده ۸درصد) کاهش یافت.