تاپ خبر۲۴:سیستم نمایشگر یکپارچه آینده‌نگرانه ال‌جی با زاویه دید گسترده، طراحی انعطاف‌پذیر بی‌همتا و رابط‌ کاربری انسان-ماشین ارتقاءیافته هفته جاری کادیلاک Escalade جدید مدل ۲۰۲۱ معرفی شد که از تکنولوژی P-OLED ال‌جی الکترونیکس بهره برده و اولین استفاده از نمایشگر منحنی OLED در صنعت اتومبیل را به نام خود ثبت کرده است. نمایشگر P-OLED بخش […]

تاپ خبر۲۴:سیستم نمایشگر یکپارچه آینده‌نگرانه ال‌جی با زاویه دید گسترده، طراحی انعطاف‌پذیر بی‌همتا و رابط‌ کاربری انسان-ماشین ارتقاءیافته

هفته جاری کادیلاک Escalade جدید مدل ۲۰۲۱ معرفی شد که از تکنولوژی P-OLED ال‌جی الکترونیکس بهره برده و اولین استفاده از نمایشگر منحنی OLED در صنعت اتومبیل را به نام خود ثبت کرده است.

نمایشگر P-OLED بخش اصلی طراحی کاملاً جدید SUV برجسته شرکت کادیلاک است و اولین اتومبیلی است که از راهکار کاکپیت دیجیتال P-OLED ال‌جی (DCS) بهره می‌برد. این نمایشگر ۳۸ اینچی متشکل از سه پنل نمایش P-OLED مجزا است که قطر بزرگ‌ترین آن‌ها به ۱۶.۹ اینچ می‌رسد. این سه نمایشگر منحنی در کنار هم پنل کیلومترشماری (IPC) را تشکیل می‌دهند که اطلاعات عمومی مربوط به اتومبیل و کامپیوتر مرکزی (Integrated Central Stack) ماشین را به نمایش می‌گذارد که بخشی از آن مربوط به نمایشگر اطلاع‌رسانی-سرگرمی با محتوای صوتی، ویدیویی و مسیر‌یابی است.

سیستم پیشرفته Escalade شامل قابلیت‌هایی همچون واقعیت مجازی برای مسیریابی و Night Vision است که از نرم‌افزارهای تولیدی ال‌جی استفاده می‌کند. نرم‌افزار پیشرفته ال‌جی همچنین با Automotive Safety Integrity Level (سطح ایمنی یکپارچه خودرو) سازگار است که یکی از استانداردهای بین‌المللی ISO در زمینه ایمنی عملکردی خودروها در جاده به شمار می‌رود.

بر اساس گزارش‌های موسسه تحقیقات بازار IHS Markit، بازار جهانی نمایشگرهای درون اتومبیل در سال گذشته بالغ‌بر ۷.۸ میلیارد دلار بوده و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۳ به ۱۰.۵ میلیارد دلار برسد. زاویه دید گسترده، خمیدگی و گرافیک جسورانه، استفاده از نمایشگر P-OLED در خودروهای تولیدی را برای راننده کاملاً ملموس و کاربردی می‌سازد. قابلیت خم‌شدگی بسیار زیاد و نازکی فوق‌العاده تکنولوژی OLED باعث جذب کارخانه‌های اتومبیل‌سازی لوکس و رده‌بالا و تولیدکنندگانی شده است که مشتاقانه به دنبال معرفی جدیدترین ابداعات و اختراعات به مخاطبان پذیرنده اولیه‌‌شان هستند.

Kim Jin-yong رئیس شرکت راهکارهای قطعات خودرو ال‌جی می‌گوید: «رونمایی این تکنولوژی با همکاری برند مشهور و خوش‌نامی همچون کادیلاک نه‌تنها باعث افتخار ماست، بلکه مهر تأییدی بر راهکارهای ویژه اتومبیل ما است که همیشه در میان بهترین‌های صنعتی حرفی برای گفتن دارند. تجمیع سال‌ها دانش و تجربه، ال‌جی را به پرچم‌دار جهانی تلویزیون‌های OLED تبدیل نموده و اکنون این تکنولوژی در بهبود تجربه درون-اتومبیل به خدمت گرفته خواهد شد.»