سه شنبه, ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات:

استفاده از رمز یکبار مصرف از ابتدای خردادماه در بانک شهر

استفاده از رمز یکبار مصرف از ابتدای خردادماه در بانک شهر

تاپ خبر۲۴: معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات بانک شهر با اشاره به ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی به شبکه بانکی مبنی بر حذف رمز دوم ایستا تا پایان اردیبهشت ماه،گفت: استفاده از رمز یکبار مصرف از ابتدای خردادماه در این بانک عملیاتی می‌شود.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر ، جواد عطاران با بیان این مطلب،افزود: مشتریان بانک شهر می توانند برای استفاده و فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف به شعب این بانک در سراسر کشور مراجعه و بدون پرداخت وجه ، نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
وی با تاکید بر این که یکی از رایج‌ترین موارد سودجویی مالی از مردم در شرایط حاضر، سودجویی و کلاهبرداری‌ های اینترنتی و فضای مجازی است،ادامه داد: حداکثر طول عمر رمز یکبار مصرف ۶۰ ثانیه است و این مهم قطعا در کاهش سودجویی مالی از شهروندان تاثیرگذار است.
عطاران با اشاره به نحوه دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف، تصریح کرد:در روش نخست، به هنگام انجام تراکنش بر اساس درخواست دارندگان کارت، پیامکی حاوی رمز یک‌بارمصرف به شماره تلفن همراه دارنده کارت ارسال می‌شود که کاربر از آن فقط برای انجام آن تراکنش خاص می‌تواند استفاده کند و بعد از یک‌بار استفاده، باطل می‌شود که قابلیت اجرا در تمام گوشی‌های همراه را دارد.
وی افزود: روش دوم نیز، استفاده از اپلیکشن‌های موبایلی در تولید رمزهای یک‌بار مصرف است که دارنده کارت در این روش با درخواست یک رمز یک‌بار مصرف، رمز را از آن اپلیکشن با یک‌زمان اعتبار مشخص که به ‌طور معمول ۶۰ ثانیه است، دریافت می‌کند و می‌تواند در این زمان برای انجام تراکنش از این رمز استفاده کند و رمز، بعد از آن باطل می‌شود.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در شنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۳ ق.ظ

دیدگاه