تاپ خبر۲۴: آخرین جلسه هیأت داوران و هیأت‌اجرایی برگزار شد. آخرین جلسه هیأت داوران و هیأت ‌اجرایی نخستین جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه‌ای بانک‌پاسارگاد، برگزار شد و تصمیم‌گیری نهایی جهت برگزاری هر چه بهتر مراسم اختتامیه این جشنواره، در تاریخ ۲۶ دی ماه و در محل سالن همایش‌های برج میلاد تهران، صورت گرفت. به گزارش تاپ […]

تاپ خبر۲۴: آخرین جلسه هیأت داوران و هیأت‌اجرایی برگزار شد.

آخرین جلسه هیأت داوران و هیأت ‌اجرایی نخستین جشنواره فیلم ۱۸۰ ثانیه‌ای بانک‌پاسارگاد، برگزار شد و تصمیم‌گیری نهایی جهت برگزاری هر چه بهتر مراسم اختتامیه این جشنواره، در تاریخ ۲۶ دی ماه و در محل سالن همایش‌های برج میلاد تهران، صورت گرفت.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک پاسارگاد، خسرو رفیعی مشاور مدیرعامل و مدیر روابط‌ عمومی بانک، با اعلام این خبر گفت: نخستین جشنواره فیلم کوتاه بانک‌پاسارگاد از خرداد سال جاری، طی فراخوانی، فعالیت خود را در ۳ محور اصلی “محیط‌‌ زیست و منابع طبیعی”، “تکریم خانواده و حقوق اجتماعی”، ” معرفی یکی از ویژگی‌های بانک پاسارگاد” و یک بخش جنبی با عنوان “ارسال ایده‌ها” آغاز کرد. وی ادامه داد: در پی استقبال کم‌‌نظیر علاقمندان و هنردوستان، مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا پایان شهریور ۱۳۹۴ تمدید شد و بیش از ۵ هزار نفر در این جشنواره ثبت‌نام کردند که در نهایت ۱۸۹۴ فیلم و ۵۰۰ ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. در ارزیابی این آثار که توسط فیلمسازان و هنرشناسان بنام کشور همچون کمال تبریزی، روح‌اله حجازی، دکتر حسن بلخاری و دکتر محمود دهقان صورت گرفت، ۳۰۰ اثر و۵۲ ایده انتخاب شد و از میان آثار منتخب در هر بخش، تعداد ۱۰ اثر برگزیده شد. رفیعی تصریح کرد: نظر به استقبال کم‌نظیر علاقمندان، طبق موافقت مدیرعامل بانک‌پاسارگاد، مقرر شد به کلیه شرکت‌کنندگان در جشنواره سهام بانک‌پاسارگاد اعطاء شود. همچنین نفرات برگزیده در هر بخش در صورت ادامه تحصیل، بدون هیچگونه تعهدی، مانند برگزیدگان بورسیه بانک‌پاسارگاد در ۸ دوره کنکور سراسری، بورسیه خواهند شد. وی افزود: به نفرات اول تا چهارم در هر بخش به ترتیب، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰ میلیون ریال، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال و تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۲۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد. همچنین در بخش جنبی جشنواره به ۴ ایده برتر در هر بخش، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بانک‌پاسارگاد در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود و به منظور ایجاد انگیزه در بین هنرمندان جوان، اقدام به برگزاری جشنواره دوسالانه فیلم‌های ۱۸۰ ثانیه‌ای کرده ‌است که اختتامیه نخستین دوره آن در پیش است. امید داریم با عنایت پروردگار، این جشنواره در دوره‌های آتی نیز با قوت و کیفیت بسیار عالی ادامه یافته و به عنوان جشنواره‌ای مطرح که بهترین محل برای شناسایی جوانان مستعد و علاقمند است، در بین اهالی هنر مطرح شود.
گفتنی است علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۱ و ۸۲۸۹۳۰۳۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند و یا به سایت www.pasargadfilmfest.ir مراجعه کنند.