تاپ خبر۲۴:مهدی جهانگیری رییس شورای مشترک بازرگانی ایران و یونان در مراسمی میزبان سفیر کشور یونان گئورگیس آیفانتیس و رایزن امور اقتصادی و بازرگانی این کشور نیکلاس دوکاس بود. در این دیدار دو طرف ضمن تاکید بر گسترش همکاریها زمینه های همکاری متقابل اقتصادی مورد بررسی قرار دادند. در این جلسه مهدی جهانگیری ضمن اشاره […]

تاپ خبر۲۴:مهدی جهانگیری رییس شورای مشترک بازرگانی ایران و یونان در مراسمی میزبان سفیر کشور یونان گئورگیس آیفانتیس و رایزن امور اقتصادی و بازرگانی این کشور نیکلاس دوکاس بود.

در این دیدار دو طرف ضمن تاکید بر گسترش همکاریها زمینه های همکاری متقابل اقتصادی مورد بررسی قرار دادند.

در این جلسه مهدی جهانگیری ضمن اشاره به رقم یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورویی فعالیت تجاری بین دو کشور اظهار داشت : بخش خصوصی ایران تمایل فراوانی به گسترش روابط تجاری با کشور یونان دارد و با توجه وجود زمینه های لازم برای گسترش همکاری، لازم است که اتاق مشترک بازرگانی بین دو کشور راه اندازی شده و همچنین یک دفتر تجاری در یونان ایجاد شود.

رییس شورای مشترک تجاری ایران و یونان در ادامه بر همکاری بیشتر سفارت یونان برای گسترش مناسبات تجاری تاکید کرد و خاطر نشان کرد : حضور اقای سفیر فرصت مناسبی است برای رونق بیشتر روابط تجاری دو کشور و مسلما استفاده از ظرفیت های سفارتخانه یونان برای رشد این همکاریها فرصتی مغتنم است.

در ادامه این جلسه گئورگیس آیفانتیس سفیر یونان نیز بر گسترش همکاریهای متقابل تجاری بین دو کشور تاکید کرد و گفت یونان آمادگی همکاری مشترک اقتصادی با بخش خصوصی ایران را دارا است و از هر اقدامی در این زمینه استقبال می کند.