تاپ خبر۲۴: سرپرست سازمان تأمین اجتماعی به سوالات دنبال کنندگان صفحه رسمی این سازمان و صفحه شخصی خود در اینستاگرام به صورت زنده پاسخ داد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، صفحه رسمی این سازمان در اینستاگرام بیش از ۸۰ هزار و صفحه شخصی محمد حسن زدا که در […]

تاپ خبر۲۴: سرپرست سازمان تأمین اجتماعی به سوالات دنبال کنندگان صفحه رسمی این سازمان و صفحه شخصی خود در اینستاگرام به صورت زنده پاسخ داد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، صفحه رسمی این سازمان در اینستاگرام بیش از ۸۰ هزار و صفحه شخصی محمد حسن زدا که در ماه های اخیر شروع به کار کرده است بیش از ۱۰ هزار نفر دنبال کننده دارد.

زدا در این ارتباط زنده که برای اولین بار در صفحه اینستاگرام برقرار شده به سوالات مردم پاسخ داد. میزان افزایش حقوق بازنشستگان و زمان اعمل افزایش حقوق ها یکی از مهمترین موضوعاتی است که در این ارتباط اینستاگرامی مورد سوال قرار گرفت.

زدا در پاسخ؛ گفت: افزایش حقوق بازنشستگان حداقل بگیر برابر با افزایش حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار است که در سال جاری ۳۶ و نیم درصد تعیین شده است. درباره سایر سطوح و کسانی که حقوق آنها بیش از حداقل حقوق است نیز پس از مشورت با نمایندگان تشکل های بازنشستگان و اخذ نظرات آنان مقرر شد که مصوبه شورای عالی کار مبنای عمل قرار گیرد و افزایش حقوق این گروه از بازنشستگان تأمین اجتماعی ۱۳ درصد بعلاوه ۲۶۱ هزار تومان خواهد بود.

به گفته زدا، پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از سوی این سازمان به هیأت وزیران ارائه می شود و پس از تصویب و ابلاغ هیأت دولت به اجرا گذاشته می شود. وی اظهار امیدواری کرد که مصوبه هیأت دولت به زودی ابلاغ شده و امکان اعمال افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه فراهم شود.

وی از افزایش سایر مزایای قابل پرداخت به بازنشستگان خبر داد و گفت: مجموع دریافتی بازنشستگان حداقل بگیر به حدود ۲ میلیون تومان می رسد.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی درباره بیمه کارگران ساختمانی نیز گفت: کارگران ساختمانی از جمله افراد زحمت کش هستند و ۴۰ درصد حوادث شغلی کشور مربوط به کارگران ساختمانی است.

زدا از افزایش دستمزد مبنای کسر حق بیمه کارگران ساختمانی مطابق با پیشنهاد انجمن صنفی کارگران ساختمانی خبر داد و گفت: با این کار حقوق بازنشستگی کارگران ساختمانی افزایش می یابد.

وی درباره پرداخت وام به بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: پرداخت وام به بازنشستگان با استفاده از منابع این سازمان انجام می شود و امسال از همه امکانات برای افزایش مبلغ وام استفاده می کنیم. البته برای هموطنان سیل زده ۸۵۰۰ وام قرض الحسنه و ۸۵۰۰ وام جعاله تعمیر مسکن پرداخت می کنیم.

همسان سازی حقوق بازنشستگان از جمله دیگر سوالات مطرح شده در این ارتباط زنده بود که زدا در پاسخ به سوالات مطرح شده گفت: اجرای این برنامه مطالبه به حقی است که برای جبران فاصله افزایش حقوق بین حداقل بگیران با سایر سطوح مطرح می کنند و ما بایستی روش افزایش حقوق را به گونه ای انجام دهیم که این فاصله کاهش یابد. زدا از اتخاذ تصمیم واحدی با مشارکت نمایندگان شرکای اجتماعی برای همسان سازی خبر داد و گفت: اجرای این برنامه در سال اول نیازمند تأمین بار مالی ۱۲ هزار میلیارد تومانی است.

زدا برقراری ارتباط با جامعه هدف سازمان تأمین اجتماعی از طریق فضای مجازی را بسیار خوب و اثرگذار دانست و گفت: تمامی پیام ها و سوالاتی که از سوی دانبال کنندگان صفحه اینستاگرام مطرح می شود را میبینم و تا حدامکان به سوالات طرح شده پاسخ می دهم.

وی همچنین به سوالات مطرح شده از سوی کارکنان این سازمان نیز درباره افزایش حقوق سال جاری و سایر مسائل مطرح شده پاسخ داد.