پنج شنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۷

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی :

اخذ تضامین و نحوه قیمت گذاری دو مانع اصلی باز صادرات کالای قاچاق

اخذ تضامین و نحوه قیمت گذاری دو مانع اصلی باز صادرات کالای قاچاق

تاپ خبر۲۴ :مدیرعامل سازمان اموال تملیکی اخذ تضامین تا ده برابر ارزش کالا و قیمت گذاری براساس ارزش تجاری را از مواضع اصلی باز صادرات کالاهای قاچاق دانست.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی امین دلیری در جلسه مدیران دستگاههای اجرایی عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان آذربایجان غربی با اشاره به آئین نامه اجرایی مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود : براساس آئین نامه مذکور فروش داخلی ، باز صادرات و امحاء ، سه روش تعیین تکلیف کالاهای قاچاق خواهد بود و از آنجائیکه بازاریابی و فروش به شرط صادرات شرایط خاص خود را دارد ، محدودیت اخذ تضامین تا ده برابر ارزش کالا و قیمت گذاری آنها براساس ارزش تجاری موجب گردیده تا سازمان نتواند بخوبی در این خصوص ، اقدام نماید.
دلیری با اشاره به محدودیت سازمان اموال تملیکی در انبارداری افزود : انبارداری و نگهداری کالاهای قاچاق طی سال گذشته بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برای این سازمان هزینه داشته و با توجه به محدودیت انبارهای در اختیار این سازمان ضرورت دارد نسبت به بازنگری در آئین نامه مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدام نمایند تا امکان بازصادرات کالاهای قاچاق تسهیل و اموال در اختیار تعیین تکلیف شود.
وی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش همه دستگاههای همکار در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود : مبارزه با قاچاق کالا باید نیت خالص و بصورت جدی تداوم یابد تا بتوانیم با کاهش قاچاق موجب رونق تولیدات داخلی گردیم.
دلیری در ادامه افزود: براساس آمار و اطلاعات موجود، شبه قاچاق از طریق دور زدن مجوزهای قانونی، نظیر استفاده از امتیازات مجوز ته لنجی، کولبری و بازارچه های مرزی اتفاق می افتد که این موضوع مشکل جدی ایجاد کرده است، لذا ضرورت دارد در حوزه های تصمیم گیری و نیز فرهنگی اقدامات موثری انجام شود.

نوشته شده توسط سايت خبري تحليلي تاپ خبر 24 در پنج شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵ ب.ظ

دیدگاه