تاپ خبر۲۴:رئیس دانشگاه آزاد گفت: درجلسه اخیری که با هاشمی رفسنجانی داشتم موضوعات مختلف از جمله تغییر احتمالی اینجانب و بررسی آن در جلسه هیئت امنا، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. دانشجو: احتمال تغییر اینجانب از سوی هیئت امناء دانشگاه آزاد وجود دارد. فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با فارس در پاسخ […]

تاپ خبر۲۴:رئیس دانشگاه آزاد گفت: درجلسه اخیری که با هاشمی رفسنجانی داشتم موضوعات مختلف از جمله تغییر احتمالی اینجانب و بررسی آن در جلسه هیئت امنا، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دانشجو: احتمال تغییر اینجانب از سوی هیئت امناء دانشگاه آزاد وجود دارد.
فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که آیا در جلسه اخیر خود در روز چهارشنبه ۲۰ شهریورماه با هاشمی رفسنجانی موضوع استعفا یا عزل شما و طرح احتمالی آن در جلسه آتی هیئت امنای دانشگاه که قرار است در روز چهارشنبه ۲۷ شهریورماه در محل مجمع تشخیص مصلحت‌نظام برگزار شود، طرح شد؟ گفت: رئیس هیئت امنا از فعالیت‌های انجام شده در یک سال و نیم اخیر رضایت بالایی دارند و اگر تغییری هم مطرح باشد دلایل دیگری خواهد داشت.
وی افزود: رئیس هیئت امنا از ابتدا نسبت به روال و روش انتخاب رئیس جدید ایراداتی را داشت ولی حسن نیت هیئت رئیسه جدید و فعالیت‌های موثر و مفید علمی و اعمال مدیریت علمی و آکادمیک در دانشگاه و اقدامات بی‌نظیر و مفید مدیران و معاونین دانشگاه و روسای واحد‌ها و علاقه رئیس هیئت امنا به دانشگاه و تسلط وی به همه امور دانشگاه که در اثر گزارش‌های متعدد خود اینجانب و معاونینم حاصل شده بود، باعث شد که رابطه بسیار خوب و مفیدی بین هیئت رئیسه و هیئت امنا از یک طرف و بین رئیس دانشگاه و رئیس هیئت امنا از طرف دیگر ایجاد شود.
به گفته وی در جلسه روز چهارشنبه موضوعات مختلف از جمله موضوع تغییر احتمالی رئیس دانشگاه و احتمال بررسی این موضوع در جلسه هیئت امنا نیز طرح شد.
رئیس دانشگاه آزاد در پاسخ به این سؤال که نظر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره عزل یا تغییر رئیس دانشگاه چیست؟ گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نظر خودشان را واضح به من گفتند ولی انیجانب صلاح نمی‌دانم آن را بیان کنم و بهتر است نظر ایشان توسط خود رئیس هیئت امنا بیان شود. آنچه من می‌توانم بیان کنم این است که وی از کارهای آموزشی و پژوهشی و فرهنگی رضایت بالایی دارند و به صورت کلی به نظرم نمره بسیار خوبی به عملکرد مدیریت جدید دانشگاه می‌دهند. لذا اگر بحث تغییر مطرح باشد باید دلایل دیگر غیر عملکردی داشته باشد.
وی در ادامه افزود: مثلا اینکه بعضی‌ها شاید فکر کنند که بهتر است کسی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شود که با وزیر علوم و وزیر بهداشت رابطه بهتری داشته باشد و با آنها همفکر باشد. البته من فردی مستقل و دارای افکار علمی و عملکردی آکادمیک هستم و جناح بندی‌ها را در تصمیماتم دخیل نمی‌کنم.
دانشجو تأکید کرد: رئیس هیئت امنا هیچ دلیلی را برای عزل یا تغییر رئیس دانشگاه مطرح نکرد و از عملکرد مدیریت جدید دانشگاه راضی بود. البته کار بزرگی با این ابعاد یعنی با حدود یک و نیم میلیون دانشجو و ده‌ها هزار کارمند و ده‌ها هزار عضو هیئت علمی و صدها مدیر و رئیس در سرتاسر کشور بدون ایراد و مشکل نمی‌شود ولی مهم این است که برآیند کارها نمره خوبی می‌گیرد.
دانشجو با بیان اینکه از روز اول با آرامش و با توکل به خداوند و با یاری خانواده بزرگ و فهیم در دانشگاه کار را شروع کردم و ضمن اینکه عاشقانه این تکلیف شرعی خودم را آنجا می‌دادم و انجام می‌دهم، گفت: به هیچ وجه کوچکترین وابستگی به این سمت نداشته و ندارم و نخواهم داشت. هر وقت که طبق قانون شخص دیگری را تعیین کنند، خداوند متعال را شکر خواهم کرد که توفیق خدمت را به بنده داد و از همکاران پوزش خواهم خواست که آنقدر که ارزشمند هستند و آنقدر که لیاقتشان را دارند نتوانستم به آنها توجه و خدمت کنم.
وی گفت: اگر عزل شوم از همه خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی بابت اینکه نگذاشتند مدت بیشتری را در خدمتشان باشم، عذرخواهی خواهم کرد. البته فکر نکنم که چنین اتفاقی تا قبل از اتمام دوره چهار ساله ریاست دانشگاه بیفتد ولی به هر صورت راضی به رضای خدا و آماده برای ادامه کار با تمام توان و عشق و آماده رفتن نیز هستم.