تاپ خبر۲۴:مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی از اجرای سیاست تسهیل مقداری به منظور خروج اقتصاد کشور از تنگنای مالی خبر داد. به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ، ابوالفضل اکرمی گفت: اقتصاد ایران به جهت رکود عمیق سالهای ۹۲-۱۳۹۱ و تورم بیش از ۴۰ درصد ، وضعیت نامطلوب شبکه بانکی به […]

تاپ خبر۲۴:مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی از اجرای سیاست تسهیل مقداری به منظور خروج اقتصاد کشور از تنگنای مالی خبر داد.
به گزارش تاپ خبر۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ، ابوالفضل اکرمی گفت: اقتصاد ایران به جهت رکود عمیق سالهای ۹۲-۱۳۹۱ و تورم بیش از ۴۰ درصد ، وضعیت نامطلوب شبکه بانکی به واسطه حجم بالای مطالبات معوق بانکی، بدهی‌های انباشته دولت و شرکت‌های دولتی، تزریق پایه پولی در مسکن مهر به همراه حجم ناکافی سرمایه بانک‌های دولتی با شرایطی روبروست که تامین مالی روان و کافی در اقتصاد امکان پذیر نیست.
اکرمی با اشاره به این که بانک‌های مرکزی برای حل مشکلات اقتصادی اقدام به تزیق نقدینگی به بانک‌ها در قالب سیاست های تسهیل مقداری می کنند، تصریح کرد: بانک مرکزی با بهره گیری از تجربه بحران اقتصادی جهان، اجرای این سیاست را با ملاحظه و مدیریت مناسب مصرف آن و با هدف کاهش تنگنای اعتباری دنبال می کند.
وی خاطرنشان ساخت: سیاست تسهیل مقداری مدیریت شده به افزایش تولید و اشتغال کمک می کند و کمترین اثرات تورمی را به دنبال دارد.