تاپ خبر۲۴: عضو هیات مدیره بانک سپه از آمادگی شعبه رم این بانک برای انجام کلیه عملیات ارزی مشتریان خبر داد. به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک سپه: مصطفی پرتوافکنان عضو هیات مدیره بانک سپه ضمن اعلام خبر از سرگیری فعالیت های بانکی در شعبه رم این بانک، اظهار داشت: شعبه بانک سپه در پایتخت […]

تاپ خبر۲۴: عضو هیات مدیره بانک سپه از آمادگی شعبه رم این بانک برای انجام کلیه عملیات ارزی مشتریان خبر داد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ از بانک سپه: مصطفی پرتوافکنان عضو هیات مدیره بانک سپه ضمن اعلام خبر از سرگیری فعالیت های بانکی در شعبه رم این بانک، اظهار داشت: شعبه بانک سپه در پایتخت ایتالیا به عنوان تنها شعبه بانکی ایران در این کشور اروپایی پس از لغو تحریم های ناعادلانه بین المللی علیه بانک سپه، اقدامات همه جانبه ای را در جهت فعال سازی مجدد آن شعبه و از سرگیری عملیات بانکداری بین المللی آغاز نمود.
وی افزود: از جمله این اقدامات می توان به تهیه و ارائه بیزنس پلان به بانک مرکزی ایتالیا و اخذ مجوز فعالیت از آن بانک، تغییر و اصلاح ساختار سازمانی براساس الزامات جدید اتحادیه اروپا و کمیته بال، افزایش سرمایه به مبلغ ۵۰میلیون یورو، جذب نیروی انسانی متخصص مطابق با ساختار سازمانی جدید، اتصال مجدد به شبکه ارتباطی سوئیفت، افتتاح حساب و برقراری روابط کارگزاری با چندبانک ایتالیایی و چند بانک دیگر اروپایی، اشاره کرد.
عضو هیأت مدیره گفت: در حال حاضر شعبه بانک سپه در کشور ایتالیا آماده انجام کلیه عملیات بانکی و ارائه خدمات مرتبط شامل گشایش و تأیید اعتبارات اسنادی، تنزیل اسناد تجاری، صدور ضمنانتنامه های ارزی، ارسال حوالجات ارزی و غیره می باشد.
وی همچنین اظهار داشت: دو شعبه دیگر اروپایی بانک سپه در شهرهای فرانکفورت و پاریس نیز همانند شعبه رم با طی مراحل پیش گفته، آمادگی انجام کلیه فعالیت های مجاز بانکی را دارا می باشند