تاپ خبر۲۴ : مدرسه فوتبال بارسلونا از ۱۱ تا ۱۷ اردیبهشت ماه، کمپ فوتبالی برای کودکان ۸ تا ۱۴ سال در تهران برگزار خواهد کرد. به گزارش تاپ خبر۲۴ ، الکس استیو، ماریو جوردانو، پاو تریپیانا، فریدی کوپیا و اسکار کوکا گروهی از مربیان و مدیران اجرایی بارسلونا هستند که در کمپ یک هفته‌ای فوتبال […]

تاپ خبر۲۴ : مدرسه فوتبال بارسلونا از ۱۱ تا ۱۷ اردیبهشت ماه، کمپ فوتبالی برای کودکان ۸ تا ۱۴ سال در تهران برگزار خواهد کرد.

به گزارش تاپ خبر۲۴ ، الکس استیو، ماریو جوردانو، پاو تریپیانا، فریدی کوپیا و اسکار کوکا گروهی از مربیان و مدیران اجرایی بارسلونا هستند که در کمپ یک هفته‌ای فوتبال بارسلونا در تهران، ضور خواهند داشت.مدرسه فوتبال بارسلونا یک مدرسه فوتبال حرفه‌ای در قلب فوتبال اسپانیا (باشگاه بارسلونا) و مرکزی برای آموزش و تمرینات کودکان ۸ تا ۱۴ سال است. در این مرکز کودکان با اصول و تکنیک‌های پایه فوتبال به صورت حرفه‌ای آشنا شده و تحت تعلیم و آموزش مربیان مجرب این باشگاه جهانی قرار می‌گیرند.
طی ۴ سال گذشته بالغ بر ۹۰ هزار نوجوان علاقه‌مند به فوتبال از سراسر جهان در مدارس و پردیس‌های فوتبال بارسلونا آموزش دیده‌اند. این کمپ در کشورهایی از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، شیلی، دانمارک، سوئد، نروژ، ایتالیا، هندوستان،کرواسی، سنگاپور ، مصر ، کره جنوبی، اسلوونی، چین، ژاپن، برزیل، امارات متحده عربی، لهستان، ترکیه، کویت و… آموزش دیده‌اند. علاقه‌مندان در این کمپ‌های آموزشی، ضمن یادگیری فوتبال تحت نظر مربیان باشگاه بارسلونا، هر تابستان در مسابقه‌ای سالانه در باشگاه بارسلونا گرد هم می‌آیند. کودکان در این مسابقه که با حضور تمام مدارس فوتبال بارسلونا از سراسر جهان برگزار می‌شود، تحت نظارت مربیان واستعدادیاب‌های این باشگاه، به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.کمپ آموزشی بارسلونا در تهران، با تایید باشگاه بارسلونا و فدراسیون فوتبال ایران، در مجموعه آموزشی و فرهنگی شهید باهنر برگزار می‌شود و کودکان، با اتمام این دوره، از باشگاه بارسلونا مدرک دریافت خواهند کرد.
مجید نیرومند مسئول آکادمی مذکور در این باره اظهار داشت: آکادمی بارسلونا به جز خاورمیانه در آمریکا و آفریقا هم فعالیت می کنند. ما فوتبال را در کل به عنوان یک صنعت به آن نگاه می کنیم. امروز در این اردو زیاد بر روی گرفتن پول از بچه ها اصرار نداشتیم. حتی بچه های کار هم بدون انجام هزینه در این اردو حضور دارند. وی در ادامه افزود: فوتبال پایه به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول را خیلی ها به آن ورود نمی کنند چون باید استعداد باشید. اما در بخش دوم این شانس برای بچه ها وجود دارد تا استعدادیابی شوند. ما استعدادهای زیادی در کشورمان داریم. همین دوره های آموزشی می تواند فرصت خوبی باشد. برنامه بعدی ما سوای مدرکی که داده می شود؛ این است که برخی از بچه ها را به نیوکمپ می بریم و در تورنومنت سالیانه آنها شرکت خواهیم کرد. از طرفی می خواهیم در مهر ماه مدرسه های فوتبال را در اینجا تاسیس کنیم .علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در کمپ یک هفته‌ای بارسلونا در تهران می‌توانند به این وبسایت مراجعه کنند: http://fcbescuela.com/fa